Perspektif

Endişelendiğimiz zaman bir şeyler perspektif dışına çıkabilir. Üniversitede ilk yılını tamamlayan bir kız, babasına aşağıdaki mektubu göndermiştir:

Sevgili Babacığım, nasıl olduğumu anlatmak için bir kaç satır yazmak istedim. Şu anda her şey yolunda sayılır ve geçirdiğim trafik kazasından sonra yattığım hastanede hızla iyileşiyorum. O kadar sarhoşken, araba kullanmam büyük aptallıktı. Çarparak, büyük hasara yol açtığım Rolls-Royce için korkarım polis aleyhime dava actı. Erkek arkadaşımın, sigortası olmayan arabasını izinsiz almam, çok budalacaydı. Doktor, kırık sol bacağımın iyi kaynayacağını söylüyor. En iyi haber ise karnımda taşıdığım çocuğa zarar gelmemiş olması. Aslında hamile olduğumu size daha önce söylemek istemiştim. Erkek arkadaşımı çok seveceğinizden eminim ve altı ay sonra tahliye edildiğinde, tanışabileceğinizi umuyorum. Onunla, eroin alışkanlığımın az çok tedavi edildiği, uyuşturucu rehabilitasyon kiliniğinde karşılaşmıştım. Fakat şimdi de alkolik oldum sanırım. Sizi seven kızınız Julie

NOT:Yukarıda anlattıklarımın hiç biri doğru değil. Fakat final sınavlarımda başarısız oldum ve bu mektubumun bir şeyleri perspektife yerleştirmesini umuyorum.