Anasayfada İMKB 100 için düzenli olarak verilen ve hergün güncellenen grafiğin bu sayfada ARCLK DYHOL HURGZ GARAN KCHOL SAHOL senetlerine uygulanmış halini bulacaksınız. Bu sistemlerin senet bazındaki getirileri endeksteki başarısından çok daha yüksek olmaktadır.  Aşağıdaki tabloda sistemlerin hangi şartlarda sinyal oluşturduğunu görmektesiniz. Bu sistemlerin hepsini veya sadece bir tanesini veya istediğiniz sayıdakini kullanabilirsiniz. Benim amacım sadece bir sisteme bakarak verilen kararda sistemin yanılma payının fazla olduğunu göstermek ve bu yanılma payını birden fazla sayıda sisteme bakarak azaltmaktır. Örneğin sistemlerden 5 i de AL verdiği zaman endeksin yükselme ihtimali düşme ihtimalinde çok çok daha fazladır. Ama tüm sistemlerin AL vermesini beklerken endeks bir miktar yükselmiş ve size yüksekten alım yaptırmış da olabilir. Veya sadece 2 sisteme bakarak da karar verebilirsiniz. Bu tamamen sizin getiri risk profilinize göre değişir. Ne kadar çok sistemin sinyaline bakarak karar verirsiniz riskiniz ve getiriniz azalmış olur. Bu sistemler sayesinde benim size senet önermemi beklemeden kendi risk profilinize göre yatırımlarınıza yön verebileceksiniz. Benim size önerim birden fazla sayıda sisteme bakmanız ve özellikle tüm sistemler aynı yöne hareket ediyorsa o yönün doğru çıkma ihtimaline daha fazla güvenmeniz. Bu sistemleri uygularken en önemlisi disiplinli olabilmektir. Aksi takdirde zarar kaçınılmazdır. Duyguları işin içine karıştırmadan teknik analize güvenmeli ve yatırımlarınızı ona göre yapmalısınız. Bu sayfadaki grafikler hergün seanstan sonra güncellenecektir. Anayfadaki son güncelleme zamanı bu sayfa için de geçerlidir.

        Bir hatırlatma : lütfen bu sayfadaki sistemlerin formüllerini soran mailler göndermeyin. Grafikler zaten hergün güncellenmekte ve size sunulmakta. Anlayışınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Herkese bol kazançlar. Hep beraber her zaman daha ileriye gitmek umuduyla! Eleştiri ve önerilerinizi yazmayı unutmayın.

SİSTEMLER SİNYAL OLUŞUMU
1. Sistem kırmızı yeşili aşağıdan yukarı kesince AL, kırmızı maviyi aşağı kesince SAT
2. Sistem kırmızı herhangi bir maviyi yukarı kesince AL, aşağı kesince SAT
3. Sistem kırmızı herhangi bir maviyi yukarı kesince AL, üstteki maviyi aşağı kesince SAT
4. Sistem kırmızı herhangi bir maviyi yukarı kesince AL, üstteki maviyi aşağı kesince SAT

 

Son güncelleme : 09.12.2005 19:22

 

ARÇELİK (ARCLK)

DOĞAN YAYIN HOLDİNG (DYHOL)

HÜRRİYET GAZETECİLİK (HURGZ)

GARANTİ BANKASI (GARAN)

 

SABANCI HOLDİNG (SAHOL)

KOÇ HOLDİNG (KCHOL)

 

 

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırımcının yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir.Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı tarafımız sorumlu tutulamaz.